Oda Sıcaklığı

İç ortam hava sıcaklığı odaya bağlı olarak 19 ile 22° C arasında olmalıdır. SAUTER’in oda sıcaklığı kontrol üniteleri , ideal bir oda iklimi için talebe dayalı kontrol sağlamak için kullanılır. Oda kontrol ünitesi kullanılarak aydınlatma ve güneş koruması ayrı ayrı kontrol edilebilir.

Oda Nemi

Hava nemi çok yüksek veya çok düşükse, bunun yapı malzemeleri üzerinde olduğu kadar, insan sağlığı üzerinde de olumsuz etkileri olur. Bunun sonuçları küf üremesi ve sağlık sorunları olabilir. İdeal bağıl nem %40 ile %60 arasında olmalıdır. SAUTER ürünleri, oda iklimini hassas ve enerji açısından verimli bir şekilde kontrol ederken havadaki nem ve sıcaklığın doğru bir şekilde ölçülmesini sağlar.

Oda Hava Kalitesi

Hava kalitesi diğer şeylerin yanı sıra ince toz, mikropartiküller, buharlar, kokular ve CO2 içeriğiyle belirlenir. CO2 konsantrasyonu çok yüksekse yorgunluk, konsantrasyon sorunları ve hatta hastalık meydana gelebilir. SAUTER, havalandırmanın gereksinimlere göre uyarlanmasına yardımcı olan ve böylece optimum hava kalitesini garanti eden yenilikçi CO2 sensörlerine güvenir.

Entegrasyon

SAUTER oda otomasyonunun esnekliği, her oda için optimum koşullar yaratır. İster ofis binası olsun, ister otel, hastane, alışveriş merkezi, okul veya müze olsun: SAUTER, oda otomasyonunu her bir müşterinin ve her bina projesinin kullanım alanına göre bireysel olarak uyarlar. Sonuç olarak, iç mekan iklimi, aydınlatma ve güneş korumasını entegre ederek bütünsel, projeye özel çözümler üretir.