sauter bina otomasyonu

Bina Otomasyonu

Binalar, yaşamak, çalışmak, öğrenmek, üretmek, satmak, eğlenmek için alanlar sağlar. Binanın kullanımına bağlı olarak, kullanıcıların ısıtma, soğutma, iklimlendirme ve aydınlatma için farklı gereksinimleri vardır. SAUTER’in akıllı bina otomasyonu, ilgili kullanıma bağlı olarak optimum iç mekan iklimi sağlar. Konforlu bir bina iklimi, kullanıcıların, bina sakinlerinin üretkenliğini olumlu şekilde etkiler.

SAUTER bina otomasyonu mevcut sistemleri birbirine bağlar ve maksimum enerji verimliliği için etkileşimlerini optimize eder. Odalardaki ısıtma, soğutma, temiz hava, ışık ve gölge için gerçek gereksinimi otomatik olarak tespit eder. (örneğin, varlık algılayıcıları ve sensörleri kullanarak) Ve enerjiyi doğru zamanda, doğru yerde ve doğru miktarda sağlar. Bu ihtiyaç bazlı bina otomasyon sistemi, enerji israfını önler. Hızlı bir geri ödeme ile işletim maliyetlerinde fark edilebilir ve değerli bir azalmaya neden olur.

Her bina için uygundur…
Avrupa standardı EN 15232’ye göre ihtiyaç odaklı kontrol stratejisi, konum, kullanım, yaş vb. bakılmaksızın her bina için uygulanabilir. Binalardaki daha büyük veya daha küçük dönüşümlerle değişen gereksinimlere kolayca adapte edilebilir. SAUTER’in uyguladığı denetim metodolojisini kullanarak, eu.bac sistemi, optimizasyon potansiyeline dokunabilir ve enerji maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz. Çalışma durumlarının sürekli olarak kaydedilmesi ve izlenmesi, binanın tüm yaşam döngüsü boyunca işletme maliyetlerini düşürür.

Yatırımınızı korumaya katkıda bulunur…
SAUTER bina otomasyonu her zaman modüler ve esnektir. Mevcut sistemlere geriye dönük uyumluluk ile binaların sürdürülebilir renovasyonunu ve sistem yükseltmelerini kolaylaştırarak pürüzsüz bir modernizasyon sağlanır. Mevcut sistemlerle ya da yeni sistemlerin entegrasyonu sırasında sistemlerinizin kesintiye uğramaksızın güvenilir bir şekilde birlikte çalışmalarını ve dolayısıyla yatırımlarınızın korunmasına katkıda bulunmayı garanti ederiz.


SAUTER’deki BACnet standardının uzantısı “BACnet/SC”

BACnet, bina otomasyonunda iletişim standardıdır. BACnet/SC (Güvenli Bağlantı) ile bu standarda ek bir ağ katmanı eklendi. Bunun iki ana nedeni var:

  1. İnternet ve son teknoloji BT altyapılarının
    kullanımı Bina Otomasyonu için iletişim gereksinimleri artmıştır. Giderek daha fazla, mevcut BT altyapılarının ve kablolamanın kullanılması bekleniyor. Bu, internetin veri iletimi için kullanılmasını sağlar, örneğin diğer uzak bina bölümlerini ve binaları bağlamak için. Buluttaki uygulamalar ayrıca internet üzerinden veri iletimi gerektirir.
  2. Güvenlik gereksinimleri ve veri koruması
    Bugün, bina otomasyonu her zamankinden daha fazla veri koruma gereksinimlerine tabidir. İletilen verilere, yanlışlıkla veya yetkisiz erişim, bina teknolojisinin çalışması için ciddi sonuçlar doğurabilir.

BACnet/SC, istasyondaki veri kaydı (Trend Log) ve zaman programları (Zamanlayıcı, Takvim) gibi yerleşik BACnet hizmetleri olmaksızın her iki gereksinim için de çözüm sunar.